Home / Editörün Seçtikleri / Üniversitelere 138 Sağlık Personeli Alınacak.

Üniversitelere 138 Sağlık Personeli Alınacak.

Karadeniz Teknik Üniversitesi 10’u sağlık teknikeri 50 tanesi Hemşire olmak üzere toplam 60, Akdeniz Üniversitesi 50 Hemşire ve Namık Kemal Üniversitesi’de 28 Hemşire olmak üzere toplam 138 sözleşmeli sağlık personeli alacaktır.

Alımlar 2014 KPSS B Puanı baz alınarak yapılacak ve alımın 2 katına kadar yedek belirlenecektir. 138 Personeli pek çoğu için özel maddeler bulunmaktadır. Özellikle sağlık kurumlarımda iş tecrübesinin belgelenmesinin istendiği pek çok kadro mevcuttur. Kadrolara başvuru yapmadan önce bu şartları sağlayıp sağlamadığınıza mutlaka göz atınız.

Alımlar sözleşmeli memur olarak bilinen 4/B statüsünde yapılacaktır. Yapılan iyileştirmeler ile 4/B kadroları ile asli kadrolara arasında çok bir fark kalmamıştır özellikle özlük hakları bakımından. ama yinede adının başında geçen sözleşmeli ibaresinden dolayı çok güven veren kadrolar olarak görülmemekte, idarenin memnuniyetsizliğinde görevine son verilebileceği düşünülmektedir. Fakat işin aslı öyle değildir. 4/B personelinin işten çıkarılması en az 657 personeli kadar zordur. Ayrıca 1-2 yılda bir sözleşmeli personeller kadroya geçirilmektedir.
Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı ilanı için tıklayınız.

Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı ilanı için tıklayınız.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı ilanı için tıklayınız.

About admin

Check Also

500 Bin Gence İş İmkanı

Hükümetin durgunlaşan piyasayı hareketlendirme ve yükselen genç işsizlik yüzdesini düşürme amaçlı başlattığı istihdam seferberliğine destekler …