Home / Editörün Seçtikleri / PTT Personel Alımı Başlıyor. Başvurular 11-17 Ocak Tarihlerinde

PTT Personel Alımı Başlıyor. Başvurular 11-17 Ocak Tarihlerinde

PTT genel Müdürlüğü 2016 personel alımına 11 Ocak tarihinde başlıyor. 17 Ocak tarihinde sona erecek başvurularla dağıtıcı personel, gişe personeli ve Büro görevlisi alınacak.

PTT tarafından alınacak personel kadro dağılımı; Gişe ve Büro Görevlisi Taşrada istihdam edilmek üzere 15 kişi, Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama) Merkez de istihdam edilmek üzere 7 kişi, Gişe ve Büro Görevlisi(İngilizce Bilen) Merkez de istihdam edilmek üzere 3 kişi, Gişe ve Büro Görevlisi(İstatistik) Merkez de görevlendirilmek üzere 3 kişi, Dağıtıcı olarak Taşra da görevlendirilmek üzere 30 kişi olacak.

Dağıtıcı ilanına başvuru yapabilmek için; KPSS P93 puan türünden en az 50.00 puan almış olmak. İki yıllık eğitim veren yüksekokulların istenilen bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Erkeklerde en az 1.68 cm, bayanlarda en az 1.60 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek. En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları aranıyor.
Gişe ve Büro Görevlisi ilanına başvuru yapabilmek için; KPSS P3 puan türünden en az 70.00 puan almış olmak, 4 yıllık lisans mezunu olmak gerekiyor. Pazarlama pozisyonu için B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, İngilizce Bilen” pozisyonu için çok iyi düzeyde pratik İngilizce konuşma şartı aranıyor.

Başvurunun yapılacağı PTT adresi için tıklayınız.

About admin

Check Also

500 Bin Gence İş İmkanı

Hükümetin durgunlaşan piyasayı hareketlendirme ve yükselen genç işsizlik yüzdesini düşürme amaçlı başlattığı istihdam seferberliğine destekler …