Home / Yeni İş Fikirleri / Evde Makale Yazarak Ayda 500 TL Kazanmak

Evde Makale Yazarak Ayda 500 TL Kazanmak

Evde Makale Yazarak Ayda 500 TL Kazanmak

Bugünkü yazımızda bol boş vakti olup da internet üzerinden ek gelir sağlamak isteyenler için bazı önerilerimiz olacak. Eğer okul yıllarınızda ortalama düzeyde kompozisyon yazabilen biriyseniz ve ilgi duyduğunuz ve bilgili olduğunuz alanlar var ise günde 1 saatinizi ayırarak çok rahat aylık 200-500 TL arasında ek gelire sahip olabilirsiniz.

Bunu sağlamak için sadece ihtiyacınız olanlar rahat yazı yazabileceğiniz bir bilgisayar (laptop daha uygun mekan değiştirip yazabilirsiniz ilham için) ve paranızı alacağınız bir banka hesabıdır.

Şimdi ya ben nasıl yazacağım makaleyi, kime satacağım ne yazacağım dediğinizi duyar gibiyim. Hiç paniğe kapılmayın elinizin altında internet varsa her şey bir kaç tıkın ucundadır. İşe girişmeden önce kendi kendinize sorun ben hangi konularda yazılar yazabilirim diye.
Mesela ev hanımısınız, 2 çocuğunuz var, temizlik konusunda bilginiz var, ev dekorasyonundan biraz anlıyorsunuz, yemek konusunda da fena değilsiniz. O zaman siz çok rahatlıkla çocuk sağlığı, bebek büyütme, ev temizliğinde püf noktalar, moda ve dekorasyon konularında yazılar yazabilirsiniz. Bu konular için her gün binlerce makale siparişleri verilmektedir. Bir sürü yazar vardır kim beni fark edecek demeyin. Çok iyi yazacağınız bir makale ile bir anda yüzlerce sipariş alabilirsiniz. Bu gibi işlerde geç kalmak diye bir şey yoktur, işini iyi yapan her zaman iş bulabilir.

Aynı şekilde örnek vermeye devam edelim. Bir üniversite öğrencisisiniz. Sınav dönemleri dışında bolca boş vaktiniz var. Arabalar ve modifikasyon konularına ilginiz var. Ayrıca teknolojiyi de yakından takip ediyorsunuz. Bilgisayar oyunları ile de aranız iyi. Alın size bir sürü makale pazarı. Bu konular hakkında zevkle yazılar yazıp para kazanabilirsiniz.

Peki Bu Yazıları Kimler Alacak Ben Nasıl Satacağım?

Makale yazımları genellikle sipariş üzerine olur. İster tek başınıza olun isterse bir ekiple beraber çalışın, genellikle web yayıncıları belirli konu başlıklarını ve istedikleri kelime adedini sipariş geçer sizde bu isteğe göre makalenizi yazmaya başlarsınız. Örneğin yayıncı “Hamileliğin ilk 3 ayında dikkat edilmesi gerekenler” 400 kelime 2 resim şeklinde sipariş geçer. Sizde 400 kelime olacak konuyla alakalı makalenizi imla kurallarına uyarak ve akıcı bir üslupla yazmaya çalışırsınız. Makaleniz için uygun 2 tanede resim seçip eklersiniz ve artık makaleniz yayıncıya gönderilebilir. Böyle bir makaleden alacağınız en düşük ücret 4 TL’dir. Eğer iyi bir makale yazarı iseniz aynı kelimedeki yazı için 6 veya 8 TL de talep edebilirsiniz. Şuan makale piyasasında taban fiyat 100 kelime 1 TL şeklindedir. Ama siz iyi bir yazarsanız ve bunu da piyasadakiler biliyorsa 1.5 – 2 TL arasında rahatlıkla alıcı bulabilirsiniz.
Konuyu Ben Seçemez miyim? Günde kaç tane makale yazabilirim?

Eğer belirli konularda iyi makaleler yazabiliyorsanız kendiniz de konu seçip yazar ve bunları yayıncılara teklif olarak sunabilirsiniz?

Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 350 Kelime, 5,5 TL
Evde Elma Sirkesi Yapımı – 420 Kelime, 6 TL
2 Yaşındaki çocuk için mama tarifleri – 520 Kelime, 8 TL

Şeklinde makalelerinizi sıralayıp satışa sunabilirsiniz ve yayıncılar size ücretini ödeyip makalelerinizi alabilirler.

Günde makale yazım sınırınız size bağlıdır. Günde 50 civarında makale yazabilen kişiler bulunmaktadır. Fakat ne kadar çok yazarsanız o kadar kalitenin düşeceği ortadadır. Normalde bir makale için en az yarım saat ayırmanız gerekmektedir. Günde 2 saatinizi ayırarak 300 kelime civarı 4 makale yazıp günde 10 ile 20 TL arasında bir ücret kazanabilirsiniz. Makale işi genelde peşin olarak yapılır. 10 tane sipariş alırsınız, makalenizi hazırlar ve gönderirsiniz karşı tarafta ücretinizi hesabınıza yatırır. Eğer çok kaliteli bir makale yazarı olabilirseniz büyük web siteleri sizinle anlaşmak isteyecektir. Böyle siteler günde 3 adet uzun makale için aylık 500 ile 1.000 TL arası size ücret ödeyebilirler. Bir yerde maaşlı işte çalışıyor gibi düşünebilirsiniz kendinizi, hem de evden hiç çıkmadan. Şuan ülkemizde bu şekilde çalışan binlerce editör bulunmaktadır. Uluslararası düzeyde ise milyonlarca Hintli, Filipinli özellikle ev kadınları İngilizce sitelerde editörlük yapabilmektedir.

Aynı şekilde eğer İngilizce, Almanca, Fransızca gibi bir yabancı dile sahipseniz daha yüksek ücretlerle makale yazabilirsiniz bu dillerde. Özellikle Almanya’da doğup büyüyen ev hanımları için Almanca makale yazmak iyi bir ek gelir sağlayabilir size.
Bizi Facebook sayfamızdan takip edin ve tüm detaylarından anından haberdar olun.

50 TL‘ye kuracağınız web sitesi ile nasıl para kazanabileceğinizi ve zengin olabileceğinizi anlattığımız makalemizi mutlaka buradan okuyunuz

Makale Sipariş Alış ve Satış İşlemini Nasıl Yaparım?

Yazacağınız makaleler web sitelerinde yayınlanacağı için web sitesi yapanların toplandığı forumlar makale alış-satışı için en uygun ortamlardır. Makalelerinizi satmak için Türkiye’nin en büyük 2 forumunda ilana çıkabilir veya makale ekiplerine katılabilirsiniz. Bu siteler www.r10.net ve www.wmaraci.com dur. Bu sitelere üye olmak biraz zordur davetiye ile üye kabul ediyorlar. r10 davetiye ve wmaraci davetiye diye aratırsanız davetiye bulabilirsiniz.

r10 makale bölümü
wmaraci makale bölümü

Ama size tavsiyemiz r10 ve wmaraci forumlarına kaydolup makaleleriniz için kendi başlığınızı oluşturun ve siparişlerinizi kendiniz alın. Buralarda güvenli alışveriş sistemleri olduğundan (itrader) mağdur edilme olasılığınız çok düşüktür. Peşin olarak makalelerinizi ucun ucun satabilirsiniz. Eğer makale konusunda tecrübenizi arttırır ve kaliteli yazarsanız aylık bir asgari ücreti çok rahat evde oturduğunuz yerden kazanabilirsiniz. Şuan öğretmenden – mühendise, doktordan veterinere, bankacıdan – cilt bakım uzmanına kadar piyasada ek gelir elde etmek için her meslek grubundan insan bulunmaktadır. Doktor neden ek gelir elde etsin demeyin aylık 1 – 2.000 TL ye anlaşıp günde 1-2 makale yazan pek çok doktor bulunmaktadır.

Şunu unutmayın şuan piyasa da çok fazla makale yazarı var ve günlük on binlerce TL’lik iş alınıp veriliyor fakat kaliteli yazar sayısı gerçekten çok az. Kendinize belirli alanlar belirleyip bunlarla ilgili iyi araştırmalar yapıp kaliteli makaleler yazarsanız emin olun ilk günden itibaren iyi işler alabileceksiniz. İyi bir web yayıncısı kaliteli bir yazar bulduğu zaman bazen yüzlerce sipariş verebilmektedir.

Şimdi bakıyorum bu makale yaklaşık 850 kelime olmuş ve 1 saattir yazıyorum. Bence iyi oldu 🙂 Satacak olsam 15 TL den aşağı satmazdım mesela 🙂

Gelecek yazımızda iyi bir web makalesi nasıl olmalıdır buna değineceğiz. Bizi takip etmeye devam edin 🙂

Bizi Facebook sayfamızdan takip edin ve gelişmelerden anından haberdar olun.

About admin

Check Also

Simental Türü Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği

Ana vatanı İsviçre ve Avusturya olan Simental türü sığır yetiştiriciliği ülkemizde de gittikçe yaygınlaşmaktadır. Simental …

22 comments

 1. Evde makale yazarak para kazanmak istiyorum nasıl kazanabilirim.

 2. Okuma ve Yazmaya çok meraklı birisiyim. Yazılarımı değerlendirerek para kazanmak istiyorum. Benimle iletişime geçebilir misiniz?

 3. baycan ışık evde mekale yazarak para kazanmak istiyorum 05062088648

 4. Infilizce makale yazmak istiyorum

 5. Evde makal eyazmak istiyorum nasil yapabilirim?

 6. merhabalar! benim paraya çok ihtiyacım var.. kompozisyon yazımı konusunda çok iyiyim…nereden ve nasıl başlamalıyım…bu konuda yardımcı olabilir misiniz? şimdiden teşekkürler..!

 7. Annem beyin kanaması geçirdiği için, ona bakıyorum ve bu sebepten dolayı evden azda olsa para kazanabilmem gerekiyor. Giresun Gündeme hobi olarak köşe yazarlığı yapıyorum ama tabiki ücret karşılığı değil. Nasıl başlıyabileceğime dair daha detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim . Teşekkürler..

 8. TKDK destekleri ile tarım alanında bir çok hibe ve desteklerden faydalanabilirisniz. 103-5 fasıl ile meyve sebze ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması başlığı ile çiftçiler üretimlerini artırmak için desteklerden faydalanabilir. Daha detaylı bilgi için http://kobidestekmerkezi.info/tarim-hayvancilik adresini ziyaret edebilirsiniz.

 9. makale yazarı olabilirim kendime güveniyorum

 10. Muhammed Mustafa KINACI

  İngilizce ve Türkçe makale yazabilirim. Ne yapmam konusunda yardımcı olabilir misiniz?

 11. Mehmet enes harat

  Makale yazmak aslında bir yaşanmışlık gerektirir , yaşamış ve mücadele içinde iseniz her yazılan makale gerçek manada hem anlamlı hemde anlaşılır hale gelir ve onun için makale demek kolaylık sağlamak, rehberlik etmek demektir. Bende kendime güveniyorum çok iyi makale yazarım iletişime geçebilirseniz sevinirim teşekkür ederim..
  ** ağlayan kalemli adam **
  05536624527

 12. Merhaba arkadaşlar, çorbada benimde tuzum olması dileğiyle evde ek iş olarak makale yazarak para kazanmak isteyen arkadaşlar aşağıda vereceğim sitenin iletişim sayfasından benimle iletişime geçebilir evde ek iş olarak ücretli makale yazabilirler. Kendine makale yazım konusunda güvenen arkadaşlar aşağıdaki konular üzerine güzel makale yazabileceklerine inananlar iletişim kurmaları rica olunur.
  Konular: Yiyeceklerin, içeceklerin, hayvansal gıdaların, spor yapmanın ve vitaminlerin faydaları hakkında bilgiler yer alıyor. iletişim : http://www.faydalari.com/

 13. Yukarıdaki arkadaşlar,sizin okuduğunuzu anlamama gibi problemlerinizmi var???adam detaylı şekilde yazmış,hala “makale yazarak nasıl kazanırım?”diye soruyorsunuz.

 14. Bende makale yazıyorum. Uzun bir süre oldu başlayalı. Ben http://www.yazkazan.net üzerinden yazıyorum 200 TL olunca hesabınıza çekebiliyorsunuz. 2 kere ödeme aldım.

 15. MERHABA BEN SEMRA İZMİRDE OTURUYORUM KOMPOZİSYON MAKALE ŞİİR İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ KONUSUNDA ÇOK İYİYİYM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 16. Makale yazarı aranıyor, Özellikle öğrenci arkadaşların maillerini bekliyorum
  tarmeknet@gmail.com

 17. Evde is ar?yor ancak ne yapacag?n?z konusunda karars?z m? kal?yorsunuz? Kelimelerle aran?z iyiyse ve yazmaktan hoslan?yorsan?z evde online yaz?lar yazarak para kazan abilirsiniz. Asag?daki makaleyi okuyarak bu is imkan? sayesinde nas?l para kazanacag?n?z? ogrenebilirsiniz.

 18. Makale yazarak her kes kadar bende para kazanmak istiyorum lutfen yardim ?

 19. arapça ve fransızca makale yazılır web site çevirisi yapılır.web sitesi yapılır.