Home / Editörün Seçtikleri / Uygun Fiyatlı Android Tv Box Önerisi

Uygun Fiyatlı Android Tv Box Önerisi

Son dönemlerin en dikkat çeken cihazlarından olan, LED, LCD, Plazma televizyonlarımızı çok akıllı hale getiren Android Tv Box cihazları incelemeye devam ediyoruz. Bugünde size uygun fiyatlı Android Tv Box  cihazlardan bahsedeceğiz. Bilindiği gibi Smart diye anılan televizyonlar kısmen akıllı cihazlar ama bu özellikleri kullanmak gerçekten pek çok markada biraz işkence haline geliyor.

Android Tv Box nedir? konulu makalemizi okumanızı ve bu cihazların tam olarak ne işe yaradığını öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Özellikle bu televizyonlardan internete girmeye çalışınca işkence başlıyor. Kumandadan tek tek harfleri seçmek, bunu tamamladıktan sonra televizyonlarda kullanılan düşük işlem güçlü işlemcilerden dolayı tarayıcının sayfayı  açmasını beklemek gerçekten işkence haline dönüşüyor. İşte tüm bunları aşmak için artık televizyonlarda harici akıllı kutular kullanılıyor. Şuan piyasada 2 tür Tv Box yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Bunlar aynen akıllı telefonlarda olduğu gibi Apple Tv Box ve Android Tv Box platformları.
Apple Tv Box bilindiği gibi sadece Apple şirketi tarafından üretilmekte ve tek fiyattan satılmakta. Şuan Türkiye’de 280 TL civarına temin edilebilmekte.

Bizim bugünkü konumuz olan uygun fiyatlı Android Tv Box önerilerimizi sizlere sunacağız. Aslında son 1 yılda yaşanan hızlı döviz artışı sebebiyle artık yurt dışından alınan ürünler eskisi kadar cazip değil. Geçen yıla oranla ürünler neredeyse %30 zamlanmış durumda TL fiyatlarında. Ama yinede ülkemizde bulamadığımız ürünleri yurt dışından alıp kapımıza kadar ücretsiz kargo ile getirtebiliyoruz.

Öncelikle Android Tv Box televizyonumuzu aynen akıllı televizyon gibi kullanmamızı sağlıyor. Hem interneti hemde milyonlarca uygulamayı televizyonumuzdan rahatlıkla çalıştırabiliyoruz.

Şimdi Ürünlere Gelelim. Önereceğimiz uygun Fiyatlı Android Tv Box cihazları 100 – 200 TL aralığında olacak.
Bu ürünleri yurtdışından nasıl alacağımıza ve gümrük işlemlerine dair makalemizi lütfen okuyunuz.

1- Mobkists mk809iv 2gb 8gb Android Tv Box – 34 $

Android Tv Box Dongle
Android Tv Box Dongle

Bu küçük dongle Android Tv Box USB portu üzerinden televizyonumuza bağlanıyor. 2 GB DDR3 RAM 8 GB hafızaya ahip olan cihaz ayrıca kablo ile HDMI portuna da bağlanılabiliyor ve USB ve harici disklerimizi bağlanıp istediğimiz filmleri müzikleri izleyip, fotoğraflara bakabiliyoruz. Ayrıca Wi-Fi özelliği sayesinden kablosuz olarak Android telefonumuzdan televizyona bağlanıp istediğimiz gibi kullanabiliyoruz. Anlayacağınız bu küçücük  cihaz televizyonumuzu son derece akıllı hale getirebiliyor 🙂

Ürünün fiyatı 34 $ olduğundan Çin’den alıp ücretsiz kargo ile gümrük vergisi ödemeden kapımıza kadar getirtebiliriz. Tahmini teslim süresi 15-45 gündür.

Bu ürünü almak için bu linke göz atabilirsiniz.

2- Cx929 Klavyeli Android Tv Box 2 GB RAM 8 GB Hafıza Wi-Fi – 46 $

Klavyeli Android Tv Box
Klavyeli Android Tv Box

Bu ürün yukarıda anlattığımız ürüne benzer özelliklerde fakat daha gelişmiş modeli. Özellikle Anteni ile daha güçlü Wi-Fi ve daha güçlü GPU sayesinde film ve oyunlarda daha iyi sonuçlar vermektedir. Cihazın en önemli özelliği ise yanında gelen akıllı klavye ile Andoid Tv Box kullanımını bir zevke dönüştürüyor. Bu klavye sayesinde internette gezinmek ve oyun oynamak çok kolay ve zevkli hale dönüşüyor. Ürünün fiyatı 46$

Bu ürünü almak için bu linke göz atabilirsiniz.

3- Transpeed m8 Android TV Box 2 GB RAM 8 GB Hafıza Wi-Fi – 49 $

4K Android Tv Box
4K Android Tv Box

Bu ürünün diğer 2 cihazdan farkı USB Dongle cihaz değil HDMI ile televizyona bağlanılan set üstü bir cihazdır. Ürünün en önemli özelliğinin 4K desteği olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu ürünü test etmedik. Almadan önce mutlaka bu ürünü alan kullanıcıların yorumlarını inceleyip gerçekten 4K desteği olup olmadığından emin olun. Ürünün özellikleri gayet iyi ve fiyatı da makul. Android Tv Box konusunda incelenmesi gereken bir ürün. Fiyatı 49 $

Bu ürünü almak için bu linke göz atabilirsiniz.

En iyi Android Tv Box Listemize de mutlaka göz atınız.

 

 

About admin

Check Also

500 Bin Gence İş İmkanı

Hükümetin durgunlaşan piyasayı hareketlendirme ve yükselen genç işsizlik yüzdesini düşürme amaçlı başlattığı istihdam seferberliğine destekler …