Home / Editörün Seçtikleri / WordPress için Adsense Eklentisi

WordPress için Adsense Eklentisi

Sanırım son dönemin en gözde para kazanma kanallarından bir tanesi internet. Hiç ilgisi bilgisi dahi olmayanlar artık bu işe ciddi ciddi kafa yorup nasıl yaparım diye düşünmeye başladılar. İşte bugün bu konuyla pek bilgisi olmayanların bire rahatlıkla para kazanmaya başlamalarını sağlayacak WordPress için adsense eklentisinden bahsedeceğiz.

WordPress için Adsense Eklentisi Nedir Nasıl Kurulur?

Günümüzde internet site kurup yayına vermek artık hazır programlar vasıtasıyla çok basit bir hal aldı. Önce bir domain alıyorsunuz. Sonra bunu bir hosta taşıyorsunuz. Hosting içersinde bulunan hazır programlarla sitenizin şablonunu oluşturuyorsunuz. Eğer pek bir bilginiz yok, standart bir internet kullanıcı iseniz mutlaka WordPress le yola çıkın. Hem kullanımı basit hem de desteği çok. Takıldığınız bir noktayı google amcaya sorunca hemen cevap buluyorsunuz 🙂

Siteye bilgi yüklemekte çok kolay, mail kullanmayı beceriyorsanız bunu da kolayca başaracağınıza emin olun. Sitenize artık konusuyla ilgili bilgileri de girmeye başladınız.

Mesela balık avcılığı hakkında bir site kurdunuz ve her gün balık avcılığı ile ilgili yeni bilgiler giriyorsunuz. Oltalar, av bölgeleri, av kıyafetleri, alet edavat her şeyi harıl harıl giriyorsunuz 🙂
eee bu kadar emek verdik artık bu işten para kazanmaya da başlayalım yani. Bunun pek çok yolu yordamı var. Pek çok reklam sağlayan yerli ve yabancı site var. Ama siz kimseyle yüz göz olmak istemiyor ve kolayca para kazanmak istiyorsanız bence mutlaka bir google hizmeti olan Adsense iş ortaklığına başvurun. Başvurmadan önce sitenizin iyi bir seviyeye geldiğinden emin olun. İçerisinde en az 30-40 özgün haber olsun. Copy-paste bilgiler genelde sizin başvurunuzun red edilmesine sebep olabilir. Özgün içerik şansınızı arttıracaktır.

Adsense başvurusu için göz atın:  https://support.google.com/adsense/answer/10162?hl=tr 

Adsense başvurunuzu yaptınız ve kabul edildiğinizi var sayıyorum. Şimdi sıra geldi sitemizde reklamların görüntülenmesini sağlamaya.  Normalde seçtiğiniz reklam türüne göre Adsense size bir kod üretir ve bunu sitenize girmenizi ister. Buraya kadar her şey kolaydı. Hiç teknik bilgi bilmeden sitemizi kurduk ve yayına verdik. Peki reklam yerleşimini nasıl yapacağım. Kodları nereye atacağım. Bunlar amatör kullanıcıları cidden zorlayan sorulardı. Ama artık öyle değil. Google bu sorun WordPress için Adsense Eklentisi ni geliştirerek çözdü. Artık sitenize reklam yerleştirmek çocuk oyuncağı. Bir kaç adımda WordPress için afdsense eklentisi yardımı ile sitenizde reklamların görünmesini sağlayıp,  arkanıza yaslanarak para kazanmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

 

WordPress için Adsense Eklentisi

Haydi şimdi bu adımları sıralayalım.

1. Önce panelimizden Eklentiler sayfasına gireriz.

Wordpress için Adsense Eklentisi
WordPress için Adsense Eklentisi

2. Sağ üstteki arama kutusuna Adsense diye yazar ve Google Adsene eklentisini Şimdi Kur butonuna basarak yükleriz. Burada doğru eklentiyi seçtiğinizden emin olun çünkü bir sürü adsense eklentisi bulunmaktadır.

Wordpress için Adsense Eklentisi
WordPress için Adsense Eklentisi

3. Eklentiyi kurduktan sonra yüklü eklentilere girer ve Google Adsense eklentisinin Ayarlar linkine tıklanır. Burada Reklamları Yönet butonuna tıklanır.

Adsense Eklentisi
Adsense Eklentisi

4. Siteniz kısa bir analizden sonra reklam yerleşimi için hazırdır. Artık tek yapmanız gereken kırmızı baloncukla gösterilen alanlardan bir kaçını seçip sitenizde reklam gösterimini sağlamak. Yerleri seçtikten sonra sağ üst köşedeki Kaydet ve Etkinleştir butonuna tıklanır ve işlem tamamlanır.

Adsense Eklentisi
Adsense Eklentisi

Burada dikkat etmeniz gereken husus bir sayfada en fazla 3 reklama yer veriniz. Program zaten fazla reklam olayına izin vermemektedir.

Hazırladığınız reklamlar bir kaç dakika içerisinde sitenizde yayınlanmaya başlayacaktır.

Sizde internetten para kazanmanın keyfini süreceksiniz 🙂

İnternetten Nasıl Para Kazanılır konulu makalemizi de okumanızı tavsiye ederim.

Youtube Kanalımız : Nextincele  Abone olmayı unutmayın 🙂

About admin

Check Also

500 Bin Gence İş İmkanı

Hükümetin durgunlaşan piyasayı hareketlendirme ve yükselen genç işsizlik yüzdesini düşürme amaçlı başlattığı istihdam seferberliğine destekler …

2 comments

  1. Çok iyi bir içerik olmuş teşekkür ederim

  2. Çok iyi bir bilgi olmuş teşekkür ederim