Home / Telefon / Sony Xperia ZR incelemesi

Sony Xperia ZR incelemesi

Sony ülkemizde ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Z seri ile üst segmentte ürünlerini bir bir piyasaya süren Sony, Sony Xperia ZR ile de alt ve orta grup tüketiciyi de unutmadığını gösterdi. Sony Xperia ZR hem özellikleri ile hem de fiyatı ile dikkat çekici.

Sony Xperia ZR Sony nin begenilen köşeli dikdörgen tasarımını devam ettiriyor. Xperia ZR nin kenarları biraz daha yumuşak hale getirilmiş. Ayrıca Z serisinde sağ tarafta bulunan yuvarlak metal çık power düğmesi bu telefonda da kullanılmış. Telefonun arka kapağı plastik olarak tercih edilmiş.

Sony Xperia ZR Teknik Özellikleri:

Telefonun teknik özellikleri hem giriş hem de orta kategori kullanıcılarının ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayacak düzeyde. Sony Xperia ZR de 1.5 GHz hızında Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci kullanılmıştır. Grafik işlemcisi ise Adreno 320 bulunuyor. Bu iki işlemci de sizi oyunlarda üzmeyecek ve güzel sonuçlar elde edeceksiniz. İşlemciler Sony Xperia ZR yi güncel tüm oyunları rahatlıkla oynayabileceğiniz bir telefon haline getirmiş.
Hafıza özelliklerine bakacak olursak Sony Xperia ZR 2 GB RAM kullanarak Android in rahat çalışmasını sağlayacak ortamı hazırlamış. Iphone 6 modellerinde hala 1 GB RAM kullanmasına rağmen, son güncellemeler ve yeni versiyonlarla Android 1 GB RAM li cihazlarda zorlanmaya başladığını gözlemliyoruz.

8 GB dahili hafıza ile gelen Sony Xperia ZR nin hafızası Micro SD kart ile 64 GB a kadar çıkartılabiliyor.

Sony Xperia ZR
Sony Xperia ZR

Sony Xperia ZR 4.55 inc ekranında 720×1280 (HD) Pixel panel kullanılmış. 720p çözünürlük orta sınıf telefonlar için iyi bir seçenek. HD ekran hem telefonun fiyatının yüksek olmasını engelliyor, hem de düşük pil tüketimi ile telefonu daha uzun süre kullanma imkanı sağlıyor.

Kamera özelliklerine gelecek olursak Sony Xperia ZR ana kamera olarak 13 MP, öz çekim kamerası olarakta VGA (0.3 MP) kamera tercih etmiş. Fotoğraf örneklerinde kamera performansının yeterli düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Telefonun boyutlarında en dikkat çekici özellik biraz tombul olması 🙂 Sony Xperia ZR 10.05 mm ile kalın denilebilecek bir telefon olmuş. Elinizde tuttuğunuz anda bunu hissediyorsunuz. Günümüz akıllı telefonları genelde 0.8 mm kalınlığa sahip. Son dönemlerde çıkan Iphone 6 6.9 mm kalınlık ile en ince telefonlardan biri olduğunu hatırlatalım.

2300 mAh bataryaya sahip Sony Xperia ZR 4.55 inc 720p ekranı ile günü rahatlıkla çıkarmanızı sağlayacaktır.

Sony Xperia ZR Fiyatı

Telefonun fiyatına gelecek olursak liste fiyatı 999 TL. Ama pek çok sitede kampanyaları takip ederseniz 800 TL  civarına kadar satılabilmektedir. 800 TL ye bulursanız rahatlıkla alabilirsiniz. Güçlü işlemcisi 2 GB RAM ile hem internette hem oyunlarda işinizi fazlasıyla görecektir.

Bizi youtube kanalımızdan da takip etmeyi unutmayın.

 

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-zr/

 

 

About admin

Check Also

Teknosa Preo P1 incelemesi

  Ülkemizin en büyük perakende elektronik mağaza zinciri olan TEKNOSA sonunda kensi markası ile akıllı …