Home / Telefon / Reeder P8 & General Mobile Discovery 2 Karşılaştırması

Reeder P8 & General Mobile Discovery 2 Karşılaştırması

Reeder P8 & Discovery 2 Karşılaştırması

Bugün incelediğimiz 2 telefonda birbirine yakın özellikle olan modeller. Reeder P8 5.5 inc ekranı, GM Discovery 2 ise daha güçlü işlemcisi ile dikkat çekiyor. Diğer özellikleri birbirine çok yakın. Tabi aradaki 90 TL lik fiyat farkını da unutmamak lazım.

800 TL civarı fiyata Full HD Ekranlı 2 GB Ram ve güçlü işlemcili böyle telefonları bulabilmek gerçekten sevindirici. Bu telefonlarda amiral gemi diye tabir edilen 2000 TL civarı telefonların verdiği kullanım hissini yakalayabilirsiniz.

Ekranları, oyun performansların bunlardan çokta aşağı sayılmaz. Antutu puanlarıda bu durumu gösteriyor.

Eğer marka bağımlılığınız yoksa ve telefonunuzu özenli kullanan biriyseniz bu modellerden birini almanızda hiç bir mahsur yok. Bu telefonlarla büyük bilindik markalar arasındaki en önemli fark garanti olayı oluyor. Genelde büyük firmalar garantide daha esnek oluyorlar ve çok sorun çıkarmıyorlar. Tabi düşüp kırılan ekranlara hiç birinin yapacağı bir şey olmuyor. Küçük firmalar ise genelde garanti sorunlarıyla anılıyor. General Mobile Discovery modelinde kullanıcılara yaşattığı şarj soketi hala hafızalardaki yerini koruyor. Binlerce şarj soketi kullanıcı hatası diye gösterilerek parayla onarılmaya çalışılmıştı. Her ne kadar Telpa firması daha sonra servis ve garanti durumunu iyileştirdiyse de bir kere yara almıştı bu konuda. General Mobile Discovery 2 bunların ışığında piyasadaki yerini aldı 🙂
Reeder firması da akıllı telefonda yeni olsa da yıllardır e-book okuyucuları ile tanınıyor. Reeder P8 ile yeni bir pazara girmiş oldular. Müşterilerine dönüşleri ne kadar olumlu olursa ilerisi içinde o kadar puan alacaklardır.

Ülkemizde vergilerin cidden bazı alanlarda çok yüksek olduğu hepimizin malumu. Bu alanlardan bir tanesi de telefon piyasasıdır. Ne yazık ki ülkemizde telefonlar için çok yüksek fiyatlar ödüyoruz. Avrupa da 1.000 TL civarına satılan vir telefon ülkemizde 1500-2000 TL aralığından satılmakta. Tabii bunda tek suç vergiler de değil, satıcı firmalarında yüksek kâr beklentileri de fiyatları etkiliyor.

Eğer telefona çok ayıracak bütçeniz yok ve performanslı bir telefon istiyorsanız bu 2 telefondan birini seçebilirsiniz. Özellikle Full HD ekranları ile öne çıkan bu modeller az paraya yüksek verim alabileceğiniz telefonlar.

5 inc mi 5.5 inc mi kullanmak istiyorsunuz karar verin ve ona göre seçiminizi yapın 🙂

Reeder P8 & Discovery 2 Karşılaştırması

 

Reeder P8 incelemesini buradan izleyebilirsiniz.

 

About admin

Check Also

Teknosa Preo P1 incelemesi

  Ülkemizin en büyük perakende elektronik mağaza zinciri olan TEKNOSA sonunda kensi markası ile akıllı …