Home / Telefon / General Mobile Discovery Air incelemesi

General Mobile Discovery Air incelemesi

2013 yıllının efsane telefonu olan General Mobile Discovery yeni modeli General Mobile Discovery Air ile karşımızda. En önemli özelliği incelik olan telefon güçlü işlemcisi ile de dikkat çekiyor.

General Mobile efsane Discovery modelininde asıl üretici firması olan Gionee nin çıktığında dünyanın en ince telefonu olan Elife s5.1 modelini ülkemize getirerek akıllı telefon pazarının önemli oyuncularından bir tanesi olduğunu güçlü bir şekilde vurgulamaya devam ediyor.

General Mobile Discovery Air
General Mobile Discovery Air

General Mobile son dönemlerde çıkardığı modellerde istediği başarıyı bir türlü sağlayamamıştı. Çok geç ve istenilen fiyat/özellik değerleriyle çıkmayan Elite, ısınma sorunu yaşayan Discovery 2 ve yüksek fiyatıyla rakiplerinden ayrılan Discovery 2 Mini firmanın pazar payının düşmesine sebep oldu. Bunu gören General Mobile firması tüm modellerinde ciddi fiyat indirimlerine gitmek zorunda kaldı. Özellikle Discovery Elite 1099 TL fiyatıyla tekrar F/P kategorisine giren bir model oldu.
Şimdi gelelim General Mobile Discovery Air i incelemeye 🙂

Teknik Özelliker:

Ekran           : 4.8 inc 1280×720 HD 306 PPI
İşlemci        : Mediatek MTK 6592 8 Çekirdekli
Hafıza         : 1 GB RAM 16 GB ROM
Hafıza Kartı Desteği YOK
Kamera       : Ana Kamera 8 MP, Ön Kamera 5 MP
4G                 : YOK
Boyutlar      : 139.8 x 67.5 x 5.15 mm 98 gr
Sistem         : Android 4.4 Kit Kat
Batarya       : 2050 mAh
Fiyat            : 799 TL

Kasa Tasarımı:

 

Dediğimiz gibiGeneral Mobile Discovery Air  in en önemli özelliği inceliği. Telefon sadece 5.1 mm inceliğe sahip. O nasıl bir incelik diyenlere Iphone 6 6.9 mm inceliğe sahip. Varın siz kıyaslayın artık 🙂

98 gr ağırlığı ile de kuş gibi bir telefon olmuş.

Ayrıca telefonun kasa tasarımı çok şık. Oturduğunuz masada telefonunuzun en dikkat çekecek telefon olacağından emin olabilirsiniz.

Donanımsal Özellikler:

General Mobile Discovery Air  in donanımsal özelliklerine baktığımızda kasanın içersinde çok güçlü bir işlemci barındırdığını görüyoruz. Mediatek in 1.7 GHz hızındaki gerçek 8 çekirdekli MTK 6592 işlemcisi barındıran telefon, oyunlarda sorun çıkartmayacağını söyleyebiliriz. Bu kadar ince bir telefonun bu kadar güçlü bir işlemci ile ısınma sorunu yaşayıp yaşamayacağını merak ediyoruz doğrusu.

General Mobile Discovery Air
General Mobile Discovery Air

Aynı işlemcinin 2.0 GHz versiyonunu kullanan Discovery 2 özellikle uzun oyun sürelerinde ciddi manada ısınma sorunu yaşıyor.

Telefonun hafıza özellikleri tüm büyüyü bozuyor aslında 🙂 Keşke bellek özellikleri dolu dolu olsaydı da uzun yıllar kullanacağımız şık bir telefon olsaydı.

Telefon ne yazık ki 1 GB RAM ile geliyor. Iphone 6 da 1 GB RAM ile geliyor ama içinde IOS pek ram istemiyor. Android ise bunun aksine tam bir ram canavarı. Artık üreticiler 4 GB modellerini tanıtmaya başladı bile.

General Mobile Discovery Air  16 GB hafıza ile geliyor ve ne yazık ki hafıza kartı desteği yok. eee bu kadar ince kasa yaparsan yer kalmaz tabiki 🙂
Kamera özelliklerine baktığımızda cihazda ana kamera olarak 8 MP LED Flash bulunuyor. Panorama, silici, en iyi yüz ve en iyi çekim gibi yazılımsal özelliklerle kameranın performansı arttırılmış.

Discovery Air öz çekimde de idaalı bir telefon olmuş. Ön tarafta bulunan 5 MP kamera ile keyifli selfie çekimleri yapmanıza olanak sağlayacak.

Telefonun 2050 mAh bataryası en güzel özelliklerinden bir tanesi. Bu kadar ince bir kasaya 2050 mAh pil sığdırmak gerçekten büyük başarı.

General Mobile firması bu telefonun bir günü aşan bir kullanım sunacağını savunuyor. Eğer dedikleri gibi ise çok kullanmayanlar haricinde çok rahat 2 gün kullanılabilecek bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.

General Mobile Discovery Air  Fiyatı

Artık telefonun fiyatına gelelim. General Mobile firması lansmanda telefonun fiyatını da açıkladı.

Discovery Air 799 TL fiyatı ile satışa sunulacak. Türkiye’nin en ince akıllı telefonun 799 TL fiyatla satılması gerçekten makul sayılabilir.

Bizce telefonda 1 GB RAM dışındaki tüm özellikler çok iyi olmuş. Eğer yoğun oynamayan bir iseniz bu telefon her türlü ihtiyacınızı karşılayabilir.
Bizi en çok düşündüren bu kadar ince bir telefonun ısınma durumu nedir? Eğer böyle bir sorunu yoksa gerçekten harika bir telefon ülkemize
geldi 🙂

General Mobile Discovery Air in Resmi Sayfası : http://tr.generalmobile.com/DiscoveryAir.html

Telefon ve Akıllı cihazlarla ilgili incelemelerimizi takip etmek için youtube kanalımız:  Nextincele

Yotube Kanalımıza Abone olarak bize destek verebilirsiniz 🙂

 

About admin

Check Also

Teknosa Preo P1 incelemesi

  Ülkemizin en büyük perakende elektronik mağaza zinciri olan TEKNOSA sonunda kensi markası ile akıllı …